اخذ ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی
ویزای توریستی کانادا
مردم کانادا
تورنتو کانادا
باغ ونکوور کانادا
نیلگون پارس گشت-ویزای توریستی کانادا
نیلگون پارس گشت-مردم کانادا
نیلگون پارس گشت-تورنتو کانادا
نیلگون پارس گشت-باغ ونکوور کانادا

ویزای توریستی کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که مهاجران زیادی می پذیرد و با توجه به زیبایی اش، مقصد گردشگران بسیاری است. برای سفر توریستی به کانادا باید ویزای توریستی این کشور را در اختیار داشته باشید. ویزای توریستی کانادا مجوزی برای اقامت موقت است که با استفاده از آن می توانید حداکثر تا شش ماه در این کشور اقامت داشته باشید. این ویزا انواع مختلف دارد و فقط برای مقاصد گردشگری صادر می شود و نمی توانید با آن به کار یا تحصیل در کانادا بپردازید. به هر حال گرفتن ویزای توریستی کانادا به مدارک و شرایط ویژه ای نیاز دارد که اگر آنها را فراهم نکنید، درخواست روادیدتان خیلی راحت ریجکت خواهد شد. 

در مورد انواع ویزای توریستی کانادا باید گفت که این ویزا با توجه به تعداد مجاز ورود، به دو دسته ویزای یک بار و چندبار ورود طبقه بندی می شود که در ادامه، آنها را برایتان توضیح می دهیم.


ویزای توریستی کانادا یک بار ورود

ویزای توریستی یک بار ورود یا single entry کانادا، خیلی کم صادر می شود و پس از دریافت آن فقط یک بار اجازه ورود به کشور کانادا را خواهید داشت. 


ویزای توریستی کانادا چندبار ورود

ویزای توریستی چند بار ورود یا multiple entry کانادا، در واقع مجوز ورود بدون محدودیت به این کشور است. با دریافت این نوع ویزا می توانید هر چندبار که بخواهید، به کشور کانادا سفر کنید و تا حداکثر شش ماه در این کشور اقامت داشته باشید. باید به این نکته توجه داشته باشید که ویزای شما بر اساس اعتبار پاسپورت صادر می شود و با توجه به اینکه اعتبار پاسپورت ایرانیان حداکثر پنج ساله است، ویزای مولتی کانادا هم برای ایرانیان به صورت پنج ساله صادر خواهد شد. اما به دلیل تعداد بالای درخواست برای ویزای توریستی کانادا، دولت این کشور قوانینی جدی را برای ورود گردشگران خارجی وضع کرده است. با این حال، اگر با این شرایط و مدارک لازم آشنایی کافی داشته باشید، راه سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا در پیش نخواهید داشت. 
در ادامه مطلب، مدارک لازم و مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا را با هم مرور می کنیم.

لازم به ذکر است کارشناسان ما در نیلگون پارس گشت آماده ارائه مشاوره اخذ ویزای توریستی کانادا و پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی کانادا

- اصل گذرنامه فعلی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.

- اصل گذرنامه های قبلی برای ثابت کردن سابقه سفرها.

- مدارک شغلی شامل فیش حقوقی، گواهی اشتغال به کار، جواز کسب، اظهارنامه مالیاتی، مدارک تأسیس شرکت و... .

- مدارک مرتبط با تمکن مالی شامل گردش حساب شش ماه اخیر به زبان انگلیسی و واحد پولی دلار.

- بیمه مسافرتی معتبر که حداقل پوشش آن باید سی هزار یورو بوده و تا دو روز بعد از تاریخ پایان سفر معتبر باشد.

- بلیط رفت و برگشت هواپیما.

- برگه تأیید رزرو هتل برای اشخاصی که دعوتنامه ندارند یا به هر صورت قصد اقامت در هتل را دارند. 

- نامه شرح درخواست با کلیه توضیحات.

- دعوتنامه معتبر در صورت وجود. 

- نامه حمایت مالی (اسپانسرشیپ) در صورتی که یکی از اعضای خانواده تان که مقیم کاناداست. 

- شناسنامه و کارت ملی.

- دو قطعه عکس در اندازه 3.5×4.5 سانتیمتر با پس زمینه سفید و چهره کاملاً واضح که حداکثر طی شش ماه گذشته گرفته باشید. 

- سند ازدواج.

- سابقه بیمه تأمین اجتماعی.

- گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان.

- اجازه خروج توسط والدین برای فرزندان زیر هجده سال.

- سند ملکی یا هر نوع سرمایه گذاری دیگر. 

 

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

در ابتدا باید گفت که گرفتن ویزای توریستی کانادا به این معنا نیست که شما اجازه قطعی برای ورود به این کشور را دارید. در نهایت، این افسر مرزی فرودگاه است که تشخیص می دهد کدام متقاضی شرایط و صلاحیت کافی برای حضور و اقامت موقت در کشور کانادا را دارد. 
به هر حال، برای دریافت ویزای توریستی کانادا هم باید اطلاعات دقیقی از مدارک مورد نیاز داشته باشید و هم در سطح قابل قبولی به زبان انگلیسی مسلط باشید. همه مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا، به جز مرحله آخر که انگشت نگاری است، به صورت آنلاین انجام می شود.

1. جمع آوری مدارک ویزای توریستی کانادا

پیش از هر کاری، باید مدارم لازم برای دریافت ویزای را جمع آوری کرده و آنها را اسکن کنید تا آماده بارگزاری در سایت اداره مهاجرت کشور کانادا شوند. علاوه بر این، به کارت اعتباری هم نیاز خواهید داشت.

2. ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم ویزای توریستی کانادا

بعد از آماده کردن مدارک، باید وارد سایت اداره مهاجرت کانادا بشوید و با کلیک روی گزینه Register یک حساب کاربری ایجاد کنید. فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و مدارک لازم را در قسمت های مربوطه بارگزاری نمایید.
فقط باید به سؤالات امنیتی که موقع ثبت نام از شما پرسیده می شود دقت کنید، چون هربار به حساب کاربریتان وارد می شوید، باید به آنها جواب بدهید. 

3. پرداخت هزینه های درخواست ویزای توریستی کانادا

در این مرحله و بعد از بارگزاری مدارک و امضای الکترونیکی، باید هزینه درخواست ویزا را با کارت های اعتباری بین المللی پرداخت کنید. هزینه ثبت درخواست و اطلاعات انگشت نگاری در این مرحله از شما گرفته می شود. 

4. مراجعه به کارگزاری ویزای توریستی کانادا

تا حداکثر 72 ساعت بعد از انجام مراحل قبل، نامه ای دریافت می کنید که تا یک ماه پس از آن، فرصت دارید اطلاعات بیومتریک خود را در یکی از کارگزاری های کانادا ثبت کنید. 

5. پیکاپ پاسپورت ویزای توریستی کانادا

بعد از انجام انگشت نگاری، اگر با درخواست ویزای توریستی شما برای کشور کانادا موافقت شود، باید پاسپورتتان را به یکی از دفاتر وک پیکاپ کنید. پس از آن، برچسب ویزای کانادا در مدتی بین 3 تا 5 روز کاری، در پاسپورتتان زده خواهد شد. 
 

 

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه دریافت ویزای توریستی کانادا به تعداد نفرات بستگی دارد. به هر حال، برای هر نفر باید 100 دلار پرداخت کنید تا درخواست شما بررسی شود. همچنین، هر شخص برای ثبت اطلاعات بیومتریک باید 85 دلار به اداره مهاجرت کشور کانادا پرداخت کند. 

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

بعد از پرداخت هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا در سایت مربوطه، بررسی پرونده‌تان در اداره مهاجرت شروع خواهد شد. مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا با توجه به فصل، شرایط پرونده شما و حجم درخواست ها متفاوت خواهد بود. اما می توان گفت که این فرآیند برای هر پرونده به طور متوسط به حدود دو ماه زمان نیاز دارد. 

ریجکت ویزای توریستی کانادا

در صورتی که مشکلی در درخواست یا مدارک و شرایط شما وجود داشته باشد، ویزای توریستی شما برای کانادا ریجکت خواهد شد. از مهم ترین دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا باید به نداشتن تمکن مالی لازم، نداشتن سابقه سفری مناسب، و یا نداشتن وابستگی خانوادگی، شغلی یا مالی به ایران اشاره کرد. 
درست است که در سال های اخیر میزان ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا بیشتر شده، اما اگر پرونده شما قوی باشد مشکلی برای دریافت ویزا نخواهید داشت. متأسفانه بسیاری از دفاتر مهاجرتی با تبلیغات دروغ متقاضیان را فریب داده و ادعا می کنند که ویزای توریستی کانادا را به صورت تضمینی برای شما آماده خواهند کرد، در صورتی که این کار نشدنی است و دریافت ویزای توریستی کانادا به شرایط و مدارک هر شخص بستگی دارد. 

اعتراض به رد درخواست ویزای توریستی کانادا

در شرایطی که درخواست ویزای توریستی شما برای کشور کانادا رد شد، می توانید نسبت به این موضوع اعتراض کنید. برای ثبت اعتراض، باید همه نواقص و مشکلاتی که سفارت کانادا در برگه رد درخواست به شما اطلاع داده را برطرف کرده و دوباره برای درخواست ویزا اقدام کنید. در نتیجه، باید همه مراحل را از ابتدا طی کرده و کل هزینه های مربوط به بررسی مدارکتان را مجدداً پرداخت کنید. لازم است بدانید که هیچ محدودیت زمانی برای ثبت درخواست مجدد ویزا وجود ندارد و می توانید فوراً برای این کار اقدام نمایید. 
 

سوالات متداول دریافت ویزای توریستی کانادا

- تکمیل فرایند دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر طول می‌ کشد؟ 

به طور متوسط 1 تا 3 ماه کاری

- ویزای توریستی کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای توریستی کانادا به صورت مولتی و با 5 سال اعتبار برای ایرانیان صادر می ‌شود.

- آیا می توان ویزای توریستی کانادا را تمدید کرد؟

بله، اگر دلایل متقاعدکننده ای داشته باشید، می توانید به صورت رایگان ویزا را تمدید کنید.

- آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا دریافت بیمه مسافرت ضروری است؟

ارائه بیمه مسافرتی ضروری نیست، اما پیشنهاد می شود برای جلوگیری از ضرر‌‌های مالی و اطمینان بیشتر به افسر سفارت بیمه مسافرتی داشته باشید.

- چه مدت پیش از سفر به کانادا باید برای اخذ ویزا اقدام کرد؟

بهتر است حداقل 3 ماه قبل از سفر، برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید.

- برای گرفتن ویزای کانادا مهر دادگستری لازم است؟

خیر، برای دریافت ویزای کانادا نیازی به تأیید دادگستری و وزارت خارجه نیست.

- آیا ویزای توریستی کانادا مصاحبه دارد؟

بله، مصاحبه یکی از مراحل اصلی دریافت ویزای توریستی کاناداست.
 

اگر سوال و یا ابهام دیگری دارید با کارشناسان ما در نیلگون پارس گشت تماس بگیرید.

فهرست مطالب

  • ویزای توریستی کانادا
  • مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی کانادا
  • شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا
  • سوالات متداول دریافت ویزای توریستی کانادا

درخواست وقت مشاوره

آژانس مسافرتی نیلگون پارس گشت

دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات

مشترک شدن در خبرنامه ما