اخذ ویزای توریستی انگلیس

اخذ ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی
ویزای توریستی انگلیس
ویزای گردشگری انگلیس
سفر به انگلیس
جاذبه های گردشگری انگلستان
نیلگون پارس گشت-ویزای توریستی انگلیس
نیلگون پارس گشت-ویزای گردشگری انگلیس
نیلگون پارس گشت-سفر به انگلیس
نیلگون پارس گشت-جاذبه های گردشگری انگلستان

ویزای توریستی انگلیس

انگلستان یکی از آن کشورهایی است که افراد زیادی دوست دارند حداقل یک بار به آن سفر کنند و شکوه و زیبایی اش را از نزدیک ببینند. این کشور جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی داشته و جزو پرطرفدارترین مقاصد گردشگری دنیاست. به همین دلیل، هر سال متقاضیان بسیاری از تمام کشورها برای اخذ ویزای توریستی انگلیس اقدام می کنند. در ایران هم انگلیس جزو محبوب ترین کشورها برای گردشگری است و ما قصد داریم در این مطلب، شرایط گرفتن ویزای توریستی انگلستان را برایتان توضیح بدهیم. با خواندن ادامه مطلب، همراه ما باشید. 

 

انواع ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس حالت های مختلفی دارد و با توجه به هدفی که از سفر به این کشور دارید برایتان صادر خواهد شد:

ویزای توریستی انگلیس با هدف ملاقات خانواده

برای اینکه به ملاقات اعضای خانواده تان که ساکن انگلستان هستند بروید، باید ویزای توریستی بازدید از خانواده را بگیرید. به این منظور خانواده باید برایتان دعوتنامه معتبری ارسال کنند و حتماً نسبت خود با فرد متقاضی را در آن ذکر کنند. 

ویزای توریستی انگلیس با هدف گردشگری

اگر تنها هدف شما از سفر به انگلیس تفریح و گردشگری است، باید برای اخذ ویزای گردشگری توریستی انگلیس اقدام کنید. این کار نیازی به دعوتنامه ندارد و مسائل دیگری مثل تاریخچه سفر و منابع مالی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

ویزای توریستی انگلیس با هدف تجاری

در صورتی که قصد شما از سفر به انگلیس شرکت در جلسات کاری و سمینارهای تجاری و غیره است، نیاز دارید که ویزای توریستی تجاری انگلیس را بگیرید. بنابراین باید از سوی شرکتی که با آنها کار می کنید، یا برگزار کننده سمیناری که قصد شرکت در آن را دارید، دعوتنامه داشته باشید. 
 

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلیس

- گذرنامه متقاضی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
- فرم درخواست ویزای توریستی انگلیس
- یک عکس 3.4 در 4.5 که حداکثر شش ماه قبل گرفته شده باشد 
- اصل و ترجمه کارت ملی 
- اصل و ترجمه کارت پایان خدمت
- مدارک مالی که شامل تمکن مالی با واحد پوند و گردش حساب شش ماه اخیر است
- مدارک مربوط به دارایی ها مثل اسناد ماشین، ملک و غیره
- ارائه پاسپورت های ده سال اخیر برای بررسی سابقه سفرها
- دعوتنامه معتبر (در صورت موجود بودن)
- گواهی اشتغال به کار (در صورت موجود بودن)
- گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت موجود بودن)
- سوابق بیمه تأمین اجتماعی (در صورت موجود بودن)
 

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس

پس از اینکه مدارک لازم را آماده کرده و آنها را در دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه کردید، باید مراحلی را برای اخذ ویزای توریستی انگلیس انجام دهید که در ادامه به آنها می پردازیم:

 تکمیل آنلاین فرم درخواست و پرداخت هزینه

در این فرم معمولاً اطلاعات شخصی از جمله نام، نام خانوادگی، ملیت، وضعیت تأهل، کشور محل اقامت، دلیل ورود به کشور انگلیس، شماره پاسپورت و شماره موبایل از شما خواسته می شود. علاوه بر این، بعضی از مدارک را هم باید در سایت آپلود کنید.
دقت کنید که حین تکمیل فرم اطلاعات را درست وارد کنید، چون در صورت مغایرت اطلاعات با مدارکتان درخواست شما رد خواهد شد. پس از تکمیل فرم باید هزینه درخواست را هم پرداخت کرده و رسید مربوطه را نگه دارید. 

 مشخص کردن وقت ویزای انگلیس

وقت ویزا به صورت آنلاین مشخص می شود و ایمیلی حاوی جزئیات مربوطه برایتان ارسال خواهد شد. شما باید از متن ایمیل پرینت گرفته و آن را همراه داشته باشید. برای روز مصاحبه هم باید اصل همه مدارک را بدون کم و کاست آماده کنید. حتماً قرار ملاقات را با اسم خودتان تنظیم کنید.

 انجام مصاحبه حضوری

موقع حاضر شدن در سفارت انگلستان، لازم است عکس و اسکن دیجیتال اثر انگشتتان را تحویل دهید. همه افراد، از جمله کودک یا بزرگسال، باید در مصاحبه شرکت کنند. توجه داشته باشید که کودکان و نوجوانان زیر 18 سال باید به همراه والدین یا دیگر افراد بزرگسال در مصاحبه سفارتخانه انگلیس حاضر شوند. 
بعد از انجام مصاحبه، منتظر درخواستتان بمانید. اگر درخواستتان تأیید شود، پاسپورت و ویزا به آدرس شما ارسال خواهد شد. 

هزینه ویزای توریستی انگلیس

قبل از پرداختن به هزینه ویزای توریستی انگلیس باید توضیح بدهیم که این نوع ویزا بر اساس درخواست متقاضیان، برای مدت زمان های گوناگون صادر خواهد شد و شامل ویزای 6 ماهه تا حداکثر 10 ساله می باشد. 
هزینه اخذ ویزای توریستی انگلیس برای افرادی که از سفارت انگلیس در تهران اقدام می کنند، 350 دلار می باشد. از این مقدار، 125 دلار صرف هزینه های مربوط به بررسی مدارک و انگشت نگاری خواهد شد. توجه داشته باشید که 350 دلار مربوط به ویزای شش ماهه انگلیس است. در صورتی که بخواهید مدت بیشتری در انگلیس اقامت داشته باشید، باید برای ویزای دو ساله مبلغ 1000 دلار، برای ویزای پنج ساله مبلغ 2000 دلار، و برای ویزای 10 ساله مبلغ 2500 دلار پرداخت کنید. 

مدت زمان صدور ویزای توریستی انگلیس

از آنجا که تعداد درخواست ها برای ویزای توریستی انگلیس بسیار بالاست، بررسی و صدور ویزای توریستی انگلیس حدود شش هفته زمان نیاز دارد. البته گاهی این زمان بین یک هفته تا ده روز بیشتر از شش هفته طول خواهد کشید. 

ریجکت ویزای توریستی انگلیس

در صورت وجود مشکل در درخواست یا مدارک و شرایط شما، درخواستتان برای ویزای توریستی انگلیس ریجکت خواهد شد. از مهم ترین دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی انگلیس می توان به تحویل مدارک جعلی یا اشتباه، اعلام اشتباه نوع ویزای توریستی و نداشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه های سفر در کشور انگلیس اشاره کرد. بد نیست بدانید که حداقل تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی انگلستان، بین 100 تا 150 میلیون تومان است. 

اعتراض به رد درخواست ویزای توریستی انگلیس

اگر درخواستتان برای دریافت ویزای توریستی انگلیس رد شد، امکان اعتراض نسبت به این موضوع را دارید. برای اعتراض به رد درخواست ویزای توریستی انگلیس باید ایمیلی به سفارت انگلستان ارسال کرده و با ثبت مشخصات و علت رد درخواست ویزا، اثبات کنید که در ریجکت شدن شما اشتباهی رخ داده است. 
 

سوالات متداول دریافت ویزای توریستی انگلیس

- چه زمانی برای دریافت ویزای توریستی انگلیس اقدام کنیم؟

لازم است که حداقل سه ماه پیش از سفر به انگلیس، برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کنید تا زمان کافی برای انجام همه مراحل را داشته باشید. 

- آیا بدون دعوتنامه می ‌توان ویزای توریستی انگلیس را اخذ کرد؟

داشتن دعوتنامه برای دریافت ویزای توریستی انگلیس الزامی نیست. داشتن تمکن مالی و موجودی بانکی و سابقه مناسب سفر فاکتورهای مهم اخذ ویزای توریستی انگلستان به شمار می روند. 

- با ویزای انگلیس به چه کشورهایی می‌ توانیم سفر کنیم؟

به این دلیل که ویزای انگلیس جزو ویزاهای بسیار معتبر دنیاست، با داشتن ویزای توریستی انگلیس می توانید علاوه بر بریتانیا، به کشورهای دیگری مثل اسکاتلند، مکزیک، پاناما، بلاروس، ولز، پرو، ایرلند شمالی، جاماییکا و کوبا سفر کنید.
 

 

اگر سوال و یا ابهامی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا دارید با کارشناسان ما در نیلگون پارس گشت تماس بگیرید.

فهرست مطالب

  • ویزای توریستی انگلیس
  • مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلیس
  • مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس
  • سوالات متداول دریافت ویزای توریستی انگلیس

درخواست وقت مشاوره

آژانس مسافرتی نیلگون پارس گشت

دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات

مشترک شدن در خبرنامه ما